Avatar 3D üç boyutlu Torrent İndir
Profil 3D (3 Boyutlu) Dvdscr Xvid XScr Türkçe Altyazı

3D FARKIYLA - 3 BOYUTLU OLARAK İZLEYEBİLİRSİNİZ

Not: Filmi Izlemek icin 3D Gozluk Kullanmalisiniz.
KONU

“Titanik”, “Yaratıklar(Aliens)”, “Terminator” filmlerinin efsanevi yönetmeni James Cameron Sinema tarihinde çığır açacak filmi AVATAR ile bir kez daha seyircileri büyülemeye hazırlanıyor.
Üç boyutlu (3D) Sinema tekniklerinde son teknoloji ile üretilen ve “en yüksek bütçeli film” olarak akıllara kazınacak AVATAR 18 Aralık’ta tüm dünya ile aynı zamanda sinemalarda!
Bizleri hayal gücümüzün ötesinde muhteşem bir dünyaya taşıyacak olan film Na’vi adlı yok olmak üzere olan bir halkın yaşadığı Pandora adlı gezegende geçiyor.
Yarı-felçli bir savaş gazisi olan Jake Sully, kendilerine özgü dilleri ve kültürü olan, barış ve doğa ile örtülü bir çevrede yaşayan Na’vi halkının arasına gönderilir.
Askeri bir şirket uzaktaki bu gezegeni ve barındırdığı kaynaklaro incelemek üzere AVATAR adlı bir program oluşturmuştur. Bu program ile insanlar genetic mühendislik sonucu yarı insan yarı Na’vi haline getirilir ve misyoner olarak Pandora’ya gönderilirler.
Botanist Dr Grace Augustine (Sigourney Weaver) ile programa gönüllü olarak katılmış Jake’in bedenlerinin Avatar’I yaratılacak ve böylece Jake’e de felç olmuş bedenini başka bir formda kullanma şansı verilmiş olacaktır. Na’vi halkından Prenses Neytiri ile tanışan Jake, kendisini Pandora’ya gönderen tehlikeden bu halkı savunurken bulur.

Yabancısı olduğumuz bu yeni dünyaya Jake Sully isimli, tekerlekli sandalye mahkum kalmış bir gazinin gözünden bakıyoruz. Fonksiyonlarını kaybeden bedenine rağmen içinde halen savaşçı bir ruh barındıran Jake, dünyanın enerji krizini çözmeye yetecek kaynaklara sahip olan ve bu kaynakları araştırmak üzere bir birliğin çalıştığı Pandora isimli gezegene ışık yılı yolculuğu yaparak asker olarak gönderilir. Pandora’daki atmosfer toksik olduğu için Avatar isimli program oluşturulur; bu programa göre insan “operatörleri”nin bilinçleri avatar isimli uzaktan kontrol edilebilen ve öldürücü etkisi olan hava koşullarında yaşam sürdürebilmeyi sağlayan biyolojik bedene bağlanır. Bu avatarlar insan DNA’sı ile Pandora’nın yerel halkı Na’vilerin genlerinin birleştirilmesiyle oluşur.

Jake kendi avatarında yeniden doğduğu halde yürüme yetisini de geri kazanır. Gezegendeki değerli enerji kaynaklarını elde etmelerine mani olarak görülen Na’vi halkının arasına sızmakla görevlendirilir. Fakat güzel bir dişi Na’vi olan Neytiri, Jake’in hayatını kurtarır ve bu her şeyi değiştirir. Neytiri’nin kabilesi tarafından kabul edilen Jake, onlardan biri olmayı tabii kaldığı bir çok test ve macera sonrasında öğrenir.
Jake ve gönülsüz eğitmeni Neytiri arasındaki ilişki zamanla derinleşir ve böylece Na’vi halkna sayı duymayı, sonunda da onlar safhında yer almayı tercih eder. Yerli Na’vi halkına destansı ve evrenin kaderini belirleyecek bir savaşta liderlik edecek ve böylece kabul görmesini sağlayacak son sınavı da verip veremeyeceği belirlenecektir.

KÖKENLER
“AVATAR yaptığım en zorlu filmdi” diyor senarist ve yönetmen James Cameron. Cameron’ın hikaye anlatımındaki kabiliyeti düşünüldüğünde bu açıklaması bir tını gibi geliyor. “Titanik,” “Terminator,” “Terminator 2: Mahşer Günü,” “Aliens/Yaratık,” “True Lies(Gerçek Yalanlar),” ve “The Abyss” gibi çığır açan filmlerinde de görüntü, güçlü bir anlatım, iyi oluşturulmuş karakterler ve teknik anlamda bir deha hikaye ve duygunun temeline hizmet eder.

AVATAR’ın ana karakteri Jake Sully (Sam Worthington). Olaylar kendisini bir uygarlığın yok oluşuna; Dünya şirketlerinin Pandora’nın yerel halkı Na’vileri “geliştirmek” için girişimlerine çeker. Eski bir deniz askeri olan Jake onur ve görev aşkını her şeyin üzerinde tutar ve sonunda da kendi onuru ve doğrunun yanında olma seçimi ile ona verilen görev arasında kalacaktır.
Tanıdık olmadığımız bir ortamda, tanıdık olduğumuz bir hikaye anlatmak istedim”diyor Cameron. Başka bir gezegendeki yeni bir ortam, kültür ve toprağa dahil olmaya başlayan birinin klasik hikayesini yeni bir düzlemde anlattım. Hikayeye geniş açıdan baktığımızda klasik bir durulu var fakat içinde seyirciyi şaşırtacak farklı düğüm noktaları var. Küçükken bilim kurgu ve çizgi roman okuduğum ve matematik derslerinde oturup değişik yaratıklar ve uzaylılar çizdiğim günlerden bu yana içinde tehlike ve güzelliği bir arada barındıran bir yerde geçen bir film yapmak istemişimdir. AVATAR yıllar sonra bu hayalimi gerçekleştirme şansı bulmuş oldum.


counter Etkileşim.

Paylaş


Bu Yazıyı Beğendinizmi?


Benzer Konular